
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Output Current | 1.2 mA |
| Threshold Voltage | 1.25 V |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Quiescent Current | 25 µA |
| Number of Outputs | 3 |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Nominal Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Accuracy | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
| Type | Voltage Sequencers |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$1.04592
Ext.Price$1.04592
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.04592 | $1.04592 |
| 10 | $1.02067 | $10.20670 |
| 25 | $1.01313 | $25.32825 |
| 50 | $1.00565 | $50.28250 |
| 100 | $0.99823 | $99.82300 |
